Plac Zabaw - Fundacja Pomocy Społecznej w Brzeszczach

Jak możesz pomóc

Będziemy wdzięczni
za ofiarowną pomoc
która wesprze
Cele Statutowe......

link


  • Przekaż 1 procent podatku
  • Nasz KRS
  • Posiadamy status organizacji OPP
  • Zobacz wiecej.. KLIKNIJ
  • Zapraszamy do zakładki
  • Centrum Integracji Społecznej

NASZ PLAC ZABAW

Osiedle Stara Kolonia w Brzeszczach może odetchnąć z ulgą. W miejscu starych, szpecących fundamentów, powstaje bezpieczny plac zabaw z urządzeniami zabawowymi dla najmłodszych z perspektywą na miejsce dla gier sportowych dla starszych użytkowników.

Chcemy aby miejsce to służyło celom społecznym, mówi Prezes Fundacji Pomocy Społecznej Danuta Zalwowska.

Inicjatywę podjęła Prezes Fundacji, kiedy w Brzeszczach zaczęły powstawać hipermarkety a z nimi roboty budowlane i ziemia, która mogła być wykorzystana do wyrównania nierówności działki. Dzięki przychylności właścicielom supermarketów pozyskaliśmy ziemię która stopniowo wyrównywała nierówności działki mówi Zalwowska. Później zaangażowaliśmy ludzi, którym pomysł powstania placu zabaw się spodobał. Stopniowo zaczęły znikać niebezpieczne fundamenty a plac stawał się coraz ładniejszy.

Najbardziej wzruszającym momentem przy tworzeniu placu zabaw była reakcja młodych mam, które podeszły do mnie i spytały?.. czy to naprawdę się dzieje, że doczekają się miejsca zabaw dla swoich dzieci. Było wzruszenie i łzy radości, ale także niepewności czy się uda i lęk przed zawiedzeniem ludzi mówi Prezes Zalwowska. Udało się pozyskać sponsora Firmę Intermarche na umieszczenie urządzeń na placu zabaw. Gotowość współpracy zgłosili założyciele Fundacji, lokalni przedsiębiorcy, samorząd, mieszkańcy Osiedla Stara Kolonia. Coś co wydawało się niemożliwym stało się realnym. Na miejscu przypominającym stare rewiry powstaje nowoczesny, spełniający wszystkie wymagania bezpieczeństwa plac dla dzieci. Fundacja dzierżawi działkę na której powstaje miejsce zabaw dla dzieci.

Ruiny przed budowąZdjęcia z uroczystości otwarcia placu zabaw